گول و گاگول

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

البته می توان فهمید عده ای معتقدند همیشه گروهی قصد توطئه دارند و معتقدند این گروه مهم ترین کاری که می کنند، فریب دادن است. کلا از نظر خیلی از هموطنان علت رابطه خیلی آدمها با همدیگر به دلیل گول خوردن است. ضدانقلاب فریب خورده دشمن است، روزنامه نگاران فریب خورده های ساده لوح استکبار هستند، فتنه گران فریب خوردگان جریان حاکم بر تفکر غربی هستند. این طرفی ها هم معتقدند که بسیجی ها شسشتوی مغزی شده اند، معتقدند انصار حزب الله گول روحانیت را خورده، معتقدند خود روحانیت فریب انگلیسی ها را خورده و کلا به زبان بی زبانی معتقدیم هیچکس خودش مسئول و تصمیم گیر برای کارهایی که انجام می دهد نیست. البته چنین فکری ممکن است درست باشد، ولی بدبختی این است که ما معتقدیم ملت باهوشی هستیم، با این همه هر  گاگولی می تواند سرمان را کلاه بگذارد.

می گویند آمریکایی ها سرشاه را گول مالیدند و حکومت را به روحانیون دادند، معتقدند خمینی سر ملت را گول مالید و انقلاب را از آنها دزدید، معتقدند روشنفکران مردم را فریب دادند، معتقدند خاتمی مردم را فریب داد. طرف از یک طرف هر سال دو ماه منتظر است نوبل علمی بگیرد از بس اعتماد به نفس دارد. از طرف دیگر هر ننه قمری حرف می زند، می گوید کا دیگر فریب شما روشنفکران را نمی خوریم. مصباح یزدی هم دیروز گفته که “گول هر نماز خوانی را نباید خورد، فریب کسانی که ادعای اسلام، ولایت و دیگر مسائل را دارند نباید خورد، معیار پیامبر و اهل‌بیت هستند، محک ما ائمه اطهار هستند؛ هر فردی پیرو این عزیزان است حق است، البته نباید گول ظاهری سازی را نیز خورد.” ملاحظه می فرمائید، گول نخورید، البته من مطمئنم شما نمی توانید گول بخورید، مگر اینکه گول شما را بخورد.

 

نفرت از فتنه نهادینه شده! آقا! بالاخره این فتنه مرده یا زنده است؟ من که دارم دیوانه می شوم و نمی توانم بفهمم این فتنه با بصیرت امت شهیدپرور به زباله دانی تاریخ انداخته شده؟ یا تازه انداختند توی کیسه زباله تاریخ و هنوز نگذاشتند سر کوچه که نماینده زباله دانی تاریخ در شهرداری تهران آن را ببرد و بیاندازد دور، اگر واقعا این فتنه مرده است، پس بی خیال شوید و بگذارید میرحسین و کروبی بروند خانه شان، دیگر فتنه ای که وجود ندارد و خطری نیست. اگر هم فتنه زنده است و همه بدبختی کشور در همین است که ۵۱ درصد مردم فتنه گرند، حداقل، پس به حال خودتان یک فکر جدی کنید. اگر بقول آقای علم الهدی “فتنه گران حیات سیاسی خود را از دست داده‌اند.” چگونه می شود که تمام تعطیلات آخر هفته ائمه جمعه کشور به مبارزه با فتنه گران می گذرد؟ اگر هم فتنه همچنان زنده است که بروید یک فکر جدی برای خودتان بکنید، ملتی که با پنج سال سرکوب، تبلیغات صد شبکه تلویزیونی و صدها شبکه رادیویی، به راه راست هدایت نمی شوند، ملت خطرناکی هستند.

 

ظهور امام زمان در سی ثانیه

یعنی آدم دهانش یک متر و ۶۴ سانت باز می ماند که این نوابغ این نظراتشان را از کجا می آورند و اصولا مواد مصرفی از چه نوعی است، حالا چه موادی که در هنگام خلقت این آقایان از آن استفاده شده و چه موادی که مصرف می کنند تا توانایی استراتژیک برای نظریه صادر کردن پیدا کنند. محمد حسین سپهر معاونت هماهنگی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفته که “جامعه علمی کشور بیشترین سهم را در زمینه سازی ظهور امام زمان  دارند”. و باز همین استاد فرموده که “امام زمان زمانی ظهور می کند که جهان اسلام در اوج قدرت علمی، فرهنگی و سیاسی باشد و با این حال جامعه علمی کشور با تلاش در عرصه تولید علم می توانند بیشترین سهم را در زمینه سازی ظهور امام زمان  ایفاء کنند.” و همین آقا معتقد است که “تا زمانی که در عربستان وهابیت حاکم باشد و داعش در عراق به کشت و کشتار مسلمانان بپردازد و بی فرهنگی بر آن حاکم باشد ظهور نمی کند.” البته ایشان معتقد است یکی از روشهای ظهور سریع امام زمان افزایش تولید و انتشار مقالات ISI است که اجازه آن را به دانشمندان ما نمی دهند و یا فرصت تحصیل ایرانی ها در دانشگاه های خارج از کشور را سلب کرده اند.

یعنی همین جوری اگر پیش برود، احتمالا می خواهند شرط بگذارند که اگر امام زمان می خواهد بیاید، حتما باید سطح معدل در دانشگاههای کشور به بالای ۱۹ بیاید، می خواهند شرط کنند که اگر امام زمان بخواهد ظهور کند، باید مرکز تحقیقات سرن سوئیس توسط لاریجانی اداره شود، یا شرط کنند که امام زمان فقط وقتی ظهور می کند که میزان تولید علم در رشته فیزیک هسته ای هفتصد برابر علوم انسانی شود. بعدش هم شرط می گذارند که تا وقتی اردوغان درترکیه و اولاند در فرانسه و آنگلا مرکل در آلمان برسر کار است، آقا امام زمان ظهور نمی کند.

 

راه مترو از کربلا می گذرد

خیلی خوش پروپاچه اند، لب خزینه هم نزول اجلال می کنند، یک مترو ۱۸۶ کیلومتری تهران از سال ۱۳۵۳ شروع شد و در سال ۱۳۹۲ رسیده به همین ۱۸۶ کیلومتر، یعنی هر سال چهار کیلومتر مترو می سازیم. خسته نباشیم. به همین دلیل سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: “با توجه به امن شدن اماکن زیارتی در عراق هر روزه بر آمار زائرین افزوده می شود و با اجرای طرح متروی تهران به نجف اشرف و کربلای معلی می توان در تسهیل شدن این کار نقش بسزایی ایفا نمود.” یعنی قرار است یک خط مترو بسازیم که از تهران در عرض شش ساعت ملت تندوتند بروند کربلا و همانجا حال شان را ببرند، دو ساعت بعدش هم برگردند تهران. البته با توجه به اینکه فاصله تهران تا کربلا حدودا ۱۰۳۲ کیلومتر است، ۲۵۸ سال طول می کشد که چنین خطی احداث شود. یعنی این رفقای عزیز از بیست دقیقه بعدشان خبرندارند، ۲۵۸ سال دیگر معلوم نیست اصلا کی چکاره حسن است؟

یکی به این عمو بگه مترو زیر زمین است و برای مسیرهای کوتاه پرتراکم، وسط بیابان لازم نیست عمو زمین را بکنیم و برویم زیر بلکه می توان با قطار هم رفت. مگر این که فرض کنیم سپاه یک نقشه دارد که بودجه سی سال آینده را هم ببلعد به هوای مترو کربلا.