مدیر مسئول جوان؛ رئیس تازه بسیج دانشجویی

نویسنده
فیروزه متین

» عزل حسین قدیانی، از حمله کنندگان به سفارت انگلیس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، محمد رضا نقدی فرمانده سازمان بسیج مستضعفان، رئیس سازمان شبه نظامی بسیج دانشجویان را عزل و محمد ودود حیدری، مدیرمسئول فعلی روزنامه جوان را به جای حسین قدیانی، رئیس کنونی این تشکیلات، منصوب کرد.

 انتخاب مدیر مسئول جوان به سمت ریاست سازمان بسیج دانشجویی در حالی ست که وی پیش از این تلاش کرده بود در انتخابات شورای شهر تهران شرکت کند اما با وجود آنکه گفته می شد از امکانات بسیج برای تبلیغات سوء استفاده کرده است، نتوانست به شورای شهر راه یابد.

رئیس جدید سازمان بسیج دانشجویی در انتخابات شورای شهر از لیست “رهپویان”، که مهدی چمران در صدر آن قرار داشت کاندیدا شده و در سوابق خود نوشته بود: “دکترای پزشکی/مدیرمسئول فعلی روزنامه جوان / معاون سیاسی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها / فعال حوزه سیاسی و رسانه ای”.

وی در زمان انتخابات ریاست جمهوری هم ابتدا از کاندیداتوری سعید جلیلی حمایت کرده بود.

از او سابقه سیاسی چندانی در دست نیست و تا پیش از انتخاب به عنوان مدیر مسئول روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران، حضور چندانی در رسانه ها نداشته است.

او پس از پایان دوران احمدی نژاد، در یادداشتی در روزنامه خود ضمن ابراز ناراحتی از شکست محافظه کاران، عملکرد دولت وی را برابر با ۱۶ سال قبل از آن ارزیابی کرده و نوشته بود: “زمان مناسبی است که منصفانه به دوران دولت‌های نهم و دهم نگریسته شود. مدت زمامداری احمدی‌نژاد تمام شده و آینه تمام نمای خدمات این دولت در پیش چشمان همه است. بی‌شک در این دو دولت به اندازه تمامی ۱۶ سال قبل از آن کار انجام شد، سازندگی اتفاق افتاد و در جهت رفع مشکلات مردم تلاش گردید. هدفمندی یارانه‌ها که تکلیف دولت‌های قبلی بر اجرای آن قرار گرفته و به سرانجام نرسیده بود به مرحله اجرا درآمد و سهام عدالت میان مردم توزیع گردید و گامی دیگر در مسیر تحقق عدالت اجتماعی مورد نظر شعارهای انقلاب اسلامی برداشته شد. زحماتی که در این دولت از سوی احمدی‌نژاد و تیم همکارش کشیده شد در دولت‌های قبل از وی کم سابقه و اکثراً بدون سابقه است. سؤالی که این روزها ذهن هر منصف مطلعی را به خود مشغول می‌سازد این است که آیا پاستور دیگر به خود چنین رئیس‌جمهور مردمی، تلاشگر و انقلابی را خواهد دید؟! آیا باز هم جمهور شاهد رئیسی خواهد بود که اموالش را پس از دوره ریاست‌جمهوری به قوه قضائیه اعلام نماید که آن هم تنها اندکی افزایش نسبت به ابتدای دوران مسئولیتش داشته باشد یا اینکه مانند دو رئیس قبلی‌ جمهور حتی از اعلام اموال نیز بر طبق قانون امتناع خواهند نمود؟! این چنین است که معتقدم دلمان برای احمدی‌نژاد تنگ می‌شود”.

حسین قدیانی، رئیس سابق بسیج دانشجویی نیز با حکم نقدی به مشاور رئیس سازمان بسیج در امور فضای مجازی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این انتصاب در جلسه شورای معاونین و اقشار سازمان بسیج مستضعفین که در تالار رضویه ستاد سازمان برگزار شد، صورت گرفته است.

سایت مشرق در تشریح سوابق حسین قدیانی که دیروز برکنار شد، نوشته است: “حسین قدیانی در حالی جای خود را به ودود حیدری داد که وی از سال ۸۸ مسئول بسیج سازمان بسیج دانشجویی بود. قدیانی فعالیت تشکیلاتی خود را با مجموعه بسیج دانشجویی، از دانشگاه خواجه نصیر تهران آغاز کرد و مدتی بعنوان مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه صنعتی مهم کشور انجام وظیفه کرد. وی در ادامه حضور خود در این تشکل انقلابی، بعنوان معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران و سپس در همان دوره به قائم مقامی دکتر زاکانی مسئول وقت بسیج دذانشجویی دانشگاه های تهران منصوب شد. مهندس قدیانی همچنین در کارنامه فعالیت تشکیلاتی خود، معاونت آموزش و سپ‍س معاونت طرح و برنامه بسیج دانشجویی کل کشور را ثبت کرده است. وی به مدت یک سال و نیم نیز مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران را به عهده گرفت و در طول این مدت با ارتباط گیری موثر و دوسویه با بدنه بسیج دانشجویی، موجبات رضایت دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران را فراهم آورد.نکته قابل توجه اینکه حسین قدیانی پس از فارغ التحصیل شدن در رشته برق، در رشته مدیریت نیز مدرک کارشناسی ارشد گرفت و موضوع پایان نامه خود را با عنوان «میزان سنجی تاثیر فعالیت های بسیج دانشجویی در اقتدار ملی» با درجه عالی به اتمام رسانید”.

حسین قدیانی، از جمله افرادی است که در حمله به سفارت بریتانیا در تهران در جمع حمله کنندگان حضور داشت و عکس وی به عنوان یک مقام رسمی ایران بارها در رسانه های بریتانیایی باز نشر شد.

برخی معتقدند برکناری وی به سفر روحانی به نیویورک و دیدار وی با ویلیام هیگ، وزیر خارجه این کشور بی ارتباط نباشد. چرا که اولویت حسن روحانی، آنطور که سایت های داخلی بارها تاکید کرده اند باز گشایی مجدد سفارت بریتانیا در تهران است.