پاندای کونگ فوکار علیه اسلام

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

من نمی فهمم این آقایان برای چی حکومت می کنند؟ یعنی به چه امیدی حکومت می کنند؟ یعنی وقتی آقای حسن کیسینجر در مشهد همین دو روز قبل اعلام کرده که: “۹۹.۹ درصد( حتی یک درصد هم تخفیف نداده، دقیقا مثل همه بی سوادهایی که درصد ریاضی محاسبه می کنند) از مبانی اقتصادی ما( منظورش جمهوری اسلامی است) ضد قرآن و اسلام است.” و تاکید کرده: “در چند سال گذشته اقتصاد ما لیبرالی شده است.” بعد هم گفته “مردم ایران به آخرت اعتقاد ندارند.” به این می گویند بچه خوب. حرف راست را باید از همین حسنکیس شنید. منتهی یکی باید پیدا شود و به این سووال پاسخ بدهد که اگر تنها انقلاب درست در جهان انقلاب اسلامی است. و تنها مردم خوب دنیا همین ایرانی های شیعه حزب اللهی رفیق حسن عباسی هستند، و بطور کلی براساس آمارهای جمعیتی حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور در جمهوری اسلامی به دنیا آمدند و سن شان زیر ۳۶ سال است. تنها حکومت اسلامی جهان که ۳۶ سال زیر تبلیغات وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه، دهها شبکه تلویزیونی و رادیویی، هشتاد هزار مسجد، شصت هزار امامزاده تربیت شده اند به آخرت یعنی همان معاد که اصل دوم اعتقاد دینی مسلمانان است اعتقاد ندارند، پس چطوری قرار است ما در جهان مردم را به سوی اسلام بیاوریم؟ اگر میلیاردها دلار پول نفت، این همه رئیس جمهور و نماینده و وزیر و وکیل در حکومتی که لیبرال در آن حکم فحش دارد و رئیس جمهور قبلی اش به مدت هشت سال سازمان برنامه را منحل کرد تا اقتصاد لیبرال وارد سیستم نشود، اصلا چطوری جرات می کنیم بگوئیم حکومت ایران اسلامی است و مردم ایران مسلمان اند؟ وقتی حکومتی نمی تواند به ساده ترین اهدافش با در دست داشتن همه امکانات و ابزارها برسد، پس اصلا برای چی؟ برای چی؟ هدایت! آخه تو چرا نمی میری ما همه از دستت راحت بشیم؟ فکر کنید یک حکومت با صدهزار الگوی شهید زنده و مرده نمی تواند روی مردم تاثیر بگذارد، بعد به قول حسن عباسی یا همان حسنکیس: “پاندای کونگ فو کار ریشه اش تمسخر خوبی ها و ارسال پیام های ضد اسلامی است.” چطور تام و جری، بت من، سوپر من، مرد عنکبوتی، سیندرلا، میکی ماوس، زیبای خفته، شلوار جین، مدونا، سریال فرندز، سریال لاست، سفید برفی، همه و همه اینها اسلام را با یک کارتون از بین می برند، ولی یک حکومت که بودجه یک سالش برای ساخت همه این سریالها کافی است و یک میلیون استراتژیست هم دارد نمی تواند در ۳۶ سال به مردم بقبولاند که روز قیامت وجود دارد و اقتصاد لیبرال بد است. حسن! این حرفها خطرناکه، نزن.

 

خط قرمز برای حامیان حقوق بشار

حدود سیصد تا چهارصد نفر در حمله شیمیایی در سوریه کشته شده اند. آمریکا قبلا اعلام کرده بود که استفاده از سلاح شیمیایی برای ما “خط قرمز” است. فرانسوا اولاند سوسیالیست هم اعلام کرده مدارک و شواهدی در دست دارد که دولت بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده. بازرسان سازمان ملل هم به سوریه رفتند و دیده اند که محل استفاده از بمب های شیمیایی به وسیله بمباران های دولت دمشق از بین رفته. فرانسه گفته آماده مجازات عاملان حمله شیمیایی است. انگلیس هم به ائتلاف آمریکا و فرانسه پیوسته. جان کری هم گفته “حمله شیمیایی در سوریه بدون مجازات نخواهد ماند” خلاصه بگویم سه قدرت اصلی جهانی نه که آماده حمله به سوریه اند، بلکه ناوهای شان را هم به سوریه برده اند. البته کاخ سفید گفته که “هدف اقدام نظامی احتمالی در سوریه تغییر رژیم نیست.” شاید هم همین طور باشد، مثلا می خواهند خیابان های دمشق را آسفالت کنند. اپوزیسیون سوریه هم گفته که ما پس از حمله شیمیایی دیگر در کنفرانس صلح شرکت نمی کنیم. این وسط روسیه مثل همیشه دودوزه بازی کرده، از یک طرف گفته ما در کنار روسیه هستیم، از طرف دیگر گفته ما در جنگ شرکت نمی کنیم. اگر قرار باشد پوتین کنار بشار باشد ولی جنگ نکند، احتمالا پوتین پیش بشار نمی رود، بلکه بشار پیش پوتین می رود. ایران هم رفته توی سیستم لاکپشتی، فقط ظریف در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه آلمان گفته که کاربرد سلاح شیمیایی را در سوریه محکوم می کند، ولی خواستار ادامه روند بازرسی سازمان ملل و هشدار نسبت به رفتار شتابزده شده. یعنی به یک نحوی قضیه را ایرانی کرده. هر کار می کنید بکنید فقط یواش. فعلا هم مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل لغو شده، هم آمریکا مذاکره میان روسیه و آمریکا را که قرار بود همین روزها باشد، عقب انداخته. بشار اسد هم شبیه حسن عباسی از آن حرفهای کلفت کلفت الکی زده که ما دفاع غافلگیرانه عظیمی می کنیم. که چی؟ اگر می خواهی غافلگیر کنی، برای چی داد می زنی. بشار همچنین از روسیه خواسته جلوی آمریکا را بگیرد. آن هم چه پیغمبری، پوتین همین الآن مادرش را به قیمت مناسب به عربستان سعودی می فروشند، آنوقت جلوی زیارت رفتن بشری اسد را بگیرد؟ خلاصه داستان اینکه در عرض 24 ساعت همه افرادی که می گفتند امکان ندارد آمریکا به سوریه حمله کند، حالا دارند به ساعت شان نگاه می کنند. شما لازم نیست به ساعت تان نگاه کنید. سی ان ان گفته آمریکا روز پنج شنبه حمله می کند.

لابد می خواهید بپرسید ایران این وسط چه می کند؟ همان کاری را می کند که با صدام و افغانستان و لیبی و مصر کرد. چکار می تواند بکند؟ چکار دارد بکند؟ وقتی مردم مصر به خیابان ریختند، ایران گفت زنده باد انقلاب اسلامی مصر، بعد که مرسی گفت من مثل حکومت ایران نیستم، شروع کردند بد گفتن به مرسی، وقتی مرسی رفت شدند دلباخته اخوان المسلمین. دو تا جیغ و داد می کنند ولی در عمل بعید می دانم هیچ اقدامی در حمایت از سوریه توسط حکومت ایران صورت بگیرد. وزارت خارجه هی هشدار می دهد، رهبر شب شعر برگزار می کند، سپاه یک کلمه حرف نمی زند، خل و چل هایی مثل حسن عباسی هم در کرمان و اهواز علیه آمریکا مبارزه می کنند. به نظرم نه تنها کار بشار اسد تمام است، بلکه خیلی خیلی زودتر از آنکه به نظر برسد تمام می شود. حتی بعید نیست همزمان با حمله رقبای داخلی بشار سرش را زیر آب کنند. البته راستش را بخواهید من معتقدم اگر الآن حافظ اسد رئیس جمهور بود و آمریکا به سوریه حمله می کرد، برای یک حکومت آمریکایی و مدرن و لیبرال و همسو با اسرائیل بشار اسد بهترین گزینه برای رهبری اپوزیسیون مخالف حزب بعث بود. به نظرم طرف بیست سال است توی رودربایستی گیر کرده، حالا هم باید برود بالای درخت. این هم یک کلمه از مادر عروس.

 

آمدی جانم بقربانت ولی حالا چرا؟

سیاست ایران مثل ترافیک تهران است، هر کسی هر کاری بتواند می کند. حالا شده حکایت صدا و سیما. آقای افروغ که روزهای زوج روی دنده چپ از خواب بیدار می شود و روزهای فرد روی دنده راست، در صدا و سیما گفته: “اجازه نمی دهم به هاشمی توهین شود.” و در همان صدا و سیما گفته: “صدا و سیما ابزار هژمونی دولت احمدی نژاد بود” دستت طلا، ولی درست در همان روز صدا و سیما از ورود جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم کابینه روحانی به صدا و سیما جلوگیری کرده. البته دارند زورهای آخرشان را می زنند، ولی زور آخر هم بالاخره زور است. چرا زور آخر؟ برای اینکه همین دیروز تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد، رضا نجفی به جای سلطانیه به وین خواهد رفت. عادلی به سازمان میراث فرهنگی رفت. قرار است مرضیه شریفی صدر انشاء الله اولین سفیر زن، مرضیه افخم گوش شیطان کر سخنگوی وزارت خارجه و نیره اعظم خوش خلق سیما( همه اینها اسم یک خانم است، تعداد زنان کابینه زیاد نشده) رئیس سازمان محیط زیست کشور شود. البته خبرهای خوب را می شنویم ولی دیر می شنویم. خدا بخیر بگذراند ترکش های سوریه به ایران نخورد که دولت با همین فرمان برود جلو. ناطق نوری هم در مورد سخنرانی سال ۱۳۸۸ نمازجمعه هاشمی گفت: “جمله به جمله هاشمی را در نماز جمعه ۸۸ گوش کردم و می گفتم شیر مادر حلالت، بارک الله، احسنت. آقای هاشمی با این خطبه معجزه کرد.| فعلا اوضاع قمر در عقرب است، صبحها آفتابی، ظهر ابری، عصر بارانی، غروب آفتاب درخشان و دم غروب برفی است. هنوز یک کمی کار دارد. اللهم بیر بیر.