ده نمکی: با هم بخورید

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

 

در حالی که فراکسیون اقلیت مجلس حمایت خود را از لیست ائتلاف اعلام کرده بود، دفتر هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: « من هیچ سخنگوئی ندارم.» روزنامه های محافظه کار نوشتند: تکذیب حمایت هاشمی از لیست اصلاح طلبان. از طرف دیگر فهرست ائتلاف اصولگرایان به ریاست چمران اعلام شد. سخنگوی جبهه پیروان امام و رهبری نیز اعلام کرد: « ارائه لیست از سوی چمران تک روی محسوب می شود.» فعلا فهرست اصلاح طلبان اعلام شده و مورد حمایت گروههای اصلاح طلب و میانه رو قرار گرفته است، اما گروههای محافظه کار هنوز فهرستی را اعلام نکرده اند. قرار است بزودی جمعیت ایثارگران، جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی، جمعیت خدمتکاران با رایحه، انجمن فداکاران گلکار، انجمن سربه داران بیکار، انجمن رایحه پیراهن دولت، انجمن ضایعه ناشی از سفرهای استانی، انجمن دربه درهای مقیم مرکز، خدمتگزاران مستقل، خدمتگزاران وابسته بی دلیل، انجمن خدمتمندان ریاحین اعلام کردند که بزودی تا چند ماه دیگر فهرست مشترکی را ارائه خواهند کرد. مسعود ده نمکی که اخیرا تبدیل به مسعود بانمکی شده است، اعلام کرد: باهم بخورید. آگاهان گفتند: آخه سیر نمی شن. از سوی دیگر به دنبال تلاش های ناکام فرمانداری و استانداری و شهرداری تهران و چند استان دیگر برای رد صلاحیت زریبافان، مجلس شورای نسبتا اسلامی طرح دو فوریتی برای رد صلاحیت زریبافان را تصویب کرد. آگاهان پیش بینی می کنند که مجلس موفق به رد صلاحیت زریبافان نشود و احتمالا جنگ جهانی سوم تنها راه برای حذف زریبافان از نامزدی شورای شهر تهران باشد.

طرح بیکر و نظرات جرج بوش

جانشین رامسفلد گفت: « گفت و گوی مستقیم با ایران در اولویت برنامه هایم است.» از طرف دیگر طرح بیکر در مورد عراق منتشر شد. جرج بوش نیز در حالی که بروبر به دوربین خیره شده بود و یکی از آن لبخندهای بلورین خود را می زد، اعلام کرد که از طرح بیکر حمایت می کند. براساس طرح بیکر که تحقیقات گسترده ای در مورد ایران انجام داده است، بالاخره دولت بوش متوجه شد که ایران و عراق دو کشور مستقل هستند و شیعه و سنی دو گروه از مسلمانان به شمار می روند. احمدی نژاد به عنوان مادر عروس و پدرزن ملت عراق اعلام کرد: تنها شرط ما برای مذاکره با آمریکا خروج آمریکا از عراق است. عبدالعزیز حکیم نیز ضمن تائید اظهارات احمدی نژاد به بوش التماس کرد که تو را به حضرت ابوالفضل فعلا از آمریکا نروید. لاریجانی هم ضمن تائید نظرات عبدالعزیز حکیم اعلام کرد: « شرط کمک ایران به آمریکا ارائه جدول زمانی خروج نیروها از عراق است.»

همایش سترگ ایرانیان

جلسه بزرگ همایش سترگ ایرانیان خارج از کشور برگزار شد. در این جلسه که قرار بود با سخنان احمدی نژاد که مورد علاقه مفرط ایرانیان خارج از کشور است، آغاز شود، احمدی نژاد حضور نیافت، چون به مازندران رفته بود، اما به جای او دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور قرار بود شرکت کند، که او هم در این جلسه شرکت نکرد. و سرانجام این جلسه خود بخود برگزار شد و در آن تمام مشکلات ایرانیان خارج از کشور مطرح و با تصویب هزار و چهارصد مصوبه در ایکی ثانیه حل شد.

ارتش صد میلیونی ایجاد باید گردد

در پی حضور رئیس جمهور در استان مازندران، مردم تنکابن شعار دادند « مازندران غربی استان باید گردد.» احمدی نژاد قول داد که اگر مردم مازندران قول بدهند که به سرعت بچه دار بشوند، این منطقه استان خواهد شد. وی همچنین در یک اظهار نظر شگفت انگیز اعلام کرد: « با اقدامی انقلابی مشکل کمربندی تنکابن را حل می کنیم.» احمدی نژاد همچنین دو روز پیش اعلام کرد: « بزودی جشن تثبیت هسته ای را برگزار خواهیم کرد.» قرار است همان گروه هندی و مصری که در دوحه برای رئیس جمهور رقصیدند، در جشن تثبیت هسته ای حاضر شده و مراسم را برگزار کنند.

تجمع دانشجویان در روز دانشجو

بالاخره یخ دانشگاهها هم آب شد و بعد از مدتهای طولانی که دانشگاه پروژه قبرستان سازی را پشت سر گذاشت، دیروز تجمع بزرگ دانشجویان در روز دانشجو برگزار شد و دانشجویان اعلام کردند: دانشگاه زنده است. به نظر می رسد قضیه تا حدی جدی است.

القطر السابقون

حسین رضازاده، برای دوازدهمین بار قهرمان جهان شد و حال جابر سالم( یانی مارچوکوف سابق) وزنه بردار قطری بلغاری الاصل را گرفت. قطری ها که پروژه قطری سازی ورزشکاران جهان را دنبال می کنند، فعلا در حال ایجاد یک تیم ملی خوب فوتبال هستند. قرار است تیم فوتبال قطر در چهار سال دیگر با این ترکیب در جام جهانی حضور یافته و قهرمان جهان شود: حسن ابراهیم( جان لوئیجی بوفون سابق، دروازه بان)، محمد شعلان الدواری( فابیو کاناواروی سابق)، حازم محمد الشهرستانی( فرانچسکو توتی سابق)، فرحان جمعه سالم( لوئیس فیگوی سابق)، سالم جاسم معروف( رونالدینیوی سابق)، صغیر یوسف البرتغالی( لوئیس دکوی سابق)، حسن عثمان العظیم( وین رونی سابق)، داوود عارف معروف( دیوید بکهام سابق)، محمد یونس طولانی( لوئیس ترزگه سابق)، ابوبکر محمد هادف( شوچنکوی سابق)، ابراهیم ابراهیم محسن( ابراهیموویچ سابق). مربی تیم قطر شاهزاده عبادالصلاح( شاهزاده موناکوی سابق) ضمن اعلام این خبر اظهار امیدواری کرد که قطر بزودی در فوتبال جهان جایگاه واقعی خود را بازیابد.