رایحه عروس تعریفی و پدر داماد

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

 

سرانجام، بعد از یک میلیون سال نوری، شورای امنیت سازمان ملل متحد طرح تحریم ایران را باتفاق آرا تصویب کرد. کیهان نیم ساعت قبل از تصویب تحریم اعلام کرده بود که « طرح تصویب نشد و تصویب آن به زمانی مبهم و نامعلوم موکول شد.» وزارت امور خارجه هم مطابق معمول اعلام کرد که « اقدام شورای امنیت فراقانونی، خارج از چارچوب و برخلاف مقررات صریح منشور ملل متحد است.» یک هفته قبل هم مجمع عمومی از نقض حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرد. البته معلوم و واضح و مبرهن است که مجمع عمومی سازمان ملل یک مجمع عمومی آمریکایی است که همه کشورهای عضو آن قوانین بین المللی را نمی فهمند و از آن تخطی می کنند و فقط وزارتخارجه ایران به منشور سازمان ملل پای بند است.

هیچ ارزش ندارد

رئیس جمهور هفته قبل در کرمانشاه با اشاره به محکومیت ایران در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که اصولا ابرقدرت ها هیچ ارزشی ندارند. وی سپس افزود: سازمان ملل متحد هم نزد ملت ها از جمله خودم هیچ ارزش ندارند. وی سپس گفت: شورای امنیت هم هیچ ارزشی ندارد. وی اعلام کرد: اصولا آمریکا و اروپا هم هیچ ارزشی ندارد، وی خاطرنشان ساخت: اصولا کسانی که بیرون از ایران زندگی می کنند هیچ ارزشی ندارند، وی با اشاره به اینکه حامیان دولت در انتخابات رای نیاورده اند، اعلام کرد: اصولا ملتی هم که به من رای نداده اند از نظر ملت ها هیچ ارزشی ندارند. وی با اشاره به مردم کرمانشاه که در حضور آنها سخن می گفت، اعلام کرد: کسانی که برای استقبال از من نیامده اند هم هیچ ارزشی ندارند. وی در پایان عصبانی شد و به مردم گفت: شما هم اگر دفعه بعد به استقبال من نیائید هیچ ارزشی ندارید. دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد که رئیس جمهور هفته آینده به گیلان سفر خواهد کرد. این ذفتر اعلام کرد که به مناسبت سفر احمدی نژاد به گیلان، هفته آینده دانشگاهها، بازار، ادارات، مدارس، مهدکودکها، بیمارستان ها، اتاق های عمل، بخش سی سی یو، اتومبیلها، اتوبوس ها تعطیل است و حضور و غیاب کلیه دانش آموزان و کارمندان ادارات و نوزادانی که بیش از یک ثانیه از عمرشان می گذرد در محل سخنرانی رئیس جمهور انجام می شود.

محاصره می کنیم، خسته می کنیم، منزوی می کنیم

من فکر می کنم آمریکایی ها پروژه خسته کردن دولت احمدی نژاد و از نفس انداختن نیروی مسلمانان تندرو را در دنبال می کنند. به همین دلیل فعلا دارند کاری می کنند که دولت ایران وطبیعتا ایران را منزوی کنند. با این وضع که پیش آمده و بر اساس گفته احمدی نژاد که ایران در صورت تحریم مناسبات خود را با کشورهایی که از تحریم ایران حمایت کنند، مورد بازبینی قرار خواهیم داد، احتمالا رابطه ایران با چین و روسیه نیز به هم می خورد و از طرفی طرح رهبری مسلمانان توسط ایران هم با پروژه بلر مورد سووال جدی قرار می گیرد. از آن طرف هم آمریکا با دعوت عربستان، کویت، عراق و کشورهای عربی نیروهای خودش را در عراق حفظ می کند. وزیر دفاع آمریکا گفت: « با تمام قدرت در عراق و خلیج فارس می مانیم.» در این اوضاع و احوال خدا به داد ملت برسد، من که می ترسم.

بیایید خودمان را لو ندهیم

انتخابات تمام شد و هرچه باید اتفاق می افتاد، افتاد. معلوم است که چه کسی انتخابات را برد و معلوم است چه کسی انتخابات را باخت. و معلوم است که دولت چقدر با اقتدار انتخابات را برگزار کرد. فعلا راست ها قرار است اعلام کنند که شکست لیست حامیان دولت، به معنی شکست دولت نیست. و از طرفی اعلام کنند که اصلاح طلبان و میانه روها هم اصلاح طلب و میانه رو نیستند. باز خدا را شکر که همه می دانند چه اتفاقی در مملکت افتاده و اصلاح طلبان اگر پیش هرکسی دچار بدنامی شده باشند، پیش « صاحب رایحه» روسفیدند. در همین راستا موارد زیر را به اصلاح طلبان پیشنهاد می کنم:

اول: اصلاح طلبان از حالا تا انتخابات آینده به قول یکی از دوستان با چراغ خاموش حرکت کنند و اصلا لو ندهند که نامزدهای انتخاباتی شان در انتخابات آینده کیست. لیست شان را مشخص کنند، اما به هیچ وجه آدمهای خودشان را لو ندهند و آنها را حفظ کنند. به هیچ وجه آدمی را که برای آینده لازم دارند نسوزانند.

دوم: اصلاح طلبان نیاز به رسانه دارند، آنها باید رسانه را پیدا کنند، آن را قدرتمند کنند، مخاطب پیدا کنند، اما تا زمان انتخابات بعدی رسانه شان را اصلا سیاسی نکنند، بگذارند که در زمان آزادی فصلی انتخابات با قدرت به میدان تبلیغات بیایند.

سوم: من فکر می کنم مهم ترین کتابی که ستاد انتخابات اصلاح طلبان و حزب اعتماد و مشارکت باید بخواند، خاطرات کلینتون هاست( کتاب خاطرات هیلاری و بیل کلینتون)، در فصل مربوط به تبلیغات اتوبوسی کلینتون ها رمز یک سال کار مستمر روی تمام کشور برای جذب تک تک آدمهایی که در گوشه و کنار کشور باید رای بدهند، را می شود پیدا کرد. تازه وقتی این کتاب را خواندید می فهمید که احمدی نژاد و نیروهایش قبل از شما این کتاب را خوانده اند.

چهارم: قطعا ستاد انتخابات کشور در یک سال آینده تلاش می کند تمام نقطه ضعف هایش را برطرف کند و یک انتخابات موفق را برای بردن راست ها برگزار کند، و حدس می زنم نیروهای اصلاح طلب و میانه رو نیز تمام ضعف های خودشان و رقیب را خواهند شناخت و تلاش می کنند برای بردن در انتخابات از این شناخت استفاده کنند. برنده انتخابات مثل همیشه و در همه جا، کسی نیست که بهتر است یا حق دارد یا خداوند او را تعیین کرده است، بلکه برنده انتخابات کسی است که بازی انتخابات را بهتر انجام می دهد، افکار عمومی را به نفع خودش تغییر می دهد و پول بیشتری دارد و این پول را بهتر و درست تر خرج می کند و با حریف اش بهتر می جنگد.

یک کلام از مادر عروس و پدر داماد

اصلا مهم نیست، هر کسی می تواند هر چیزی که دلش می خواهد بگوید، حتی بادامچیان هم می تواند بگوید که « مسجد جامعی که گروه خونی اش به اصلاح طلبان نمی خورد، نجفی هم کارگزارانی است.» آگاهان پیشنهاد کردند آقای بادامچیان به جای اینکه خودش را ناراحت کند، زیر دوش آب سرد برود و مجموعه شعرنوی جدیدش را آماده کند. در همین راستای شعرنو، حجت الاسلام قوامی گفت: « اگر اصلاح طلبان رد صلاحیت نشوند، مجلس هشتم را در اختیار خواهند گرفت.»

رایحه عروس تعریفی و پدر داماد

اصولا وقتی از یک عروس خوب تعریف می کنند، باید مواظب رژیم غذایی اش باشد، باید مواظب باشد که در شرایط بحرانی انتخابات که ممکن است پروژه فشار از پائین و چانه زنی از بالا مورد استفاده قرار بگیرد، رایحه خوش خدمت صادر نکند و تلاش کند که احساس برش ندارد. در همین راستا، محمود احمدی نژاد که حامیانش در انتخابات 24 آذر شکست سختی خوردند، در کرمانشاه اعلام کرد که گروههای زیادی خواستند از عکس ما برای انتخابات استفاده کنند و با استفاده از نام ما در انتخابات پیروز شوند، ولی ما اجازه ندادیم. آگاهان اعلام کردند که در پی اعلام این نظر نام « پروین احمدی نژاد» به پروین هاشمی رفسنجانی» و سمت مهرداد بذرپاش به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور جوانان، به عنوان دبیر جوانان جبهه مشارکت، و نام مسعود زریبافان، مردی که در انتهای لیست تهران گم شد، به مسعود کیمیایی تغییر کرده و رئیس جمهور اعلام کرد که هیچ کدام از این افراد را نمی شناسد و تا به حال آنها را ندیده است. شاید با توجه به همین موضوع عروس و تعریف و رایحه و فلان و بهمان بود که پدر داماد احمدی نژاد، که تصادفا دبیر کل جمعیت کارگزاران است، اعلام کرد: « همان خدایی که دولت را سرکار آورد بنا به عللی توی گوشش زد…. میلیاردها پول در اختیارتان بود، چکار کردید؟…. به خدا اگر کار ویژه بچه های نا نبود امکان نداشت همان دو نفر هم رای بیاورند. این شکست خدایی بود.» اما دکتر رامین، تئوریسین سیاسی جوان و دبیر سیاسی رایحه(خ خ) اعلام کرد: « پیروزی ائتلاف اصولگرایان به منزله پیروزی ما نیز تلقی می شود.» آگاهان توضیح دادند که این موضوع طبیعی است و اصولا پیروزی اصلاح طلبان هم عملا پیروزی محافظه کاران تلقی شده و پیروزی هاشمی نیز در عمل همان پیروزی مصباح یزدی است و اگر خدا بخواهد پیروزی آمریکا هم به عنوان پیروزی ایران و عراق تلقی می شود و از این پس اصولا پیروزی هر کسی به معنی پیروزی هر کسی که خواست تلقی می شود.

محمود پوپول: جرج! از کاخ شیشه ای بیا بیروووووون!

احمدی نژاد در جریان سفر کرمانشاه به جرج بوش گفت: « از کاخ شیشه ای بیرون بیایید و نفرت ملت ها را ببینید…» در پی این اظهار نظر آگاهان توضیحات مختلفی ارائه دادند:

اول: احتمالا منظور از کاخ شیشه ای معلوم نیست، احتمالا رئیس جمهور می خواست بگوید « از برج عاج بیا پائین»، ولی هرچه فکر کرد یادش نیامد که جنس برج از چه چیزی بود، به همین دلیل فکر کرد اگر از شیشه باشد خیلی بهتر است، برای همین گفت از کاخ شیشه ای بیا بیرون.

دوم: براساس تعاریف موجود از کاخ، ما طبیعتا نمی توانیم کاخ شیشه ای داشته باشیم، ولی آگاهان حدس می زنند که احمدی نژاد در سفرش به نیویورک تعدادی آسمانخراش شیشه ای را دیده است و تصور کرده که منظور از کاخ همین آسمانخراش های شیشه ای است.

سوم: اصولا کسی که در کاخ شیشه ای نشسته است، طبیعی است که چون کاخ مذکور شیشه ای است، بطور معمول می تواند نفرت مردم را ببیند و برای دیدن مردم لازم نیست که از کاخ شیشه ای بیرون بیاید.

چهارم: احتمال می رود که احمدی نژاد در جایی خوانده باشد که سیاستمداران امروز در ساختمان شیشه ای زندگی می کنند، که در این صورت منظور این است که همه چیز آنها در معرض دید دیگران است، در این حالت لابد کسی که بقیه او را می بینند، لابد او هم بقیه را می بینند.

پنجم: به نظر شما اگر بوش نفرت مردم را از خودش ببیند، مثلا ببیند که همه برایش جوک می گویند، همه مسخره اش می کنند، کسانی که یک سال قبل به او رای دادند، دیگر به او رای نمی دهند و… چه کاری می کند؟ شما فکر می کنید در این مورد احمدی نژاد و بوش فرقی می کنند؟ آقای بوش! آقای احمدی نژاد! بیایید و نفرت مردم را از خودتان ببینید.

سووال: وقتی احمدی نژاد به جایی سفر می کند، گروهی از مردم جمع می شوند، برایش دست می زنند، برایش پرچم تکان می دهند و …. در حالی که وقتی بوش به میان مردم می رود، گروهی از مردم جمع می شوند، برایش دست می زنند، برایش پرچم تکان می دهند…. چه فرقی می کند؟ رمضانزاده، سخنگوی دولت خاتمی ضمن توضیح اینکه وقتی خاتمی برای بازدید از جایی می رفت، مردم از او استقبال فراوانی می کردند، بدون اینکه جایی تعطیل بشود، در حالی که در جریان سفر احمدی نژاد به کرمانشاه حتی مدارس ابتدایی هم تعطیل بود، گفت: « مردمی بودن در انتخابات مشخص می شود نه در میتینگ های مقامات.»

یک پیشنهاد به حامیان رئیس جمهور

هفته آینده احمدی نژاد به گیلان می رود و قرار است مردم گیلان از وی استقبال شایانی به عمل بیاورند. پیشنهاد می کنم که احمدی نژاد برای اینکه واقعا خودش ببیند که چقدر از مردم واقعا برای استقبال از او می آیند، مثل همه آدمهای مسوول و نسبتا باشعور به استانداری اعلام کند که مدارس و ادارات نباید تعطیل شود و هیچ کس را نباید به زور به استقبال رئیس جمهور فراخواند.

بار دیگر شهری که زیر دود خفه شد

براساس آمارهای اعلام شده جهانی، ایران در میان 146 کشور جهان، به لحاظ وضع محیط زیست در رتبه 132 قرار گرفت. قبلا هم که به لحاظ فساد دولتی در رتبه 103 قرار داشت، از نظر مصرف مواد مخدر هم در رتبه اول قرار داریم و از نظر میزان تصادفات هم در رتبه اول جهان هستیم. دیروز اعلام شد که تهران همچنان در شرایط وارونگی هوا و در مه و دود خواهد بود. در هفته گذشته روزانه به دلیل آلودگی هوا روزانه 20 تا 25 نفر در تهران مرده اند. در همین حال، آیت الله مصباح یزدی اعلام کرد: « ما باید جوانان را از آلودگی هایی که در جهان ایجاد شده، مصون نگه داریم..» در همین راستا قرار شد آقای مصباح یزدی را یک سفر به ایران ببرند تا ایشان وضع آلودگی ها را ببینند و قضاوت کنند.

مگر زور است، ظهور نمی کنم

در پی فرارسیدن سال جدید میلادی، هفته قبل احمدی نژاد که برنامه ظهور ائمه و پیامبران را کنترل می کند، اعلام کرد که حضرت مسیح همراه حضرت مهدی ظهور خواهند کرد. همچنین رئیس جمهور میلاد مسیح را تبریک گفت. و برای محکم کاری تعدادی از مسیحیان در آستانه سال نو میلادی و ظهور حضرت مسیح دستگیر شدند. گویا حضرت مسیح پیام داده است که تا وقتی پیروان ما را در ایران آزاد نکنید ظهور نمی کنم که نمی کنم. حضرت مسیح گفتند که ایشان می ترسند که ظهور کنند و قوه قضائیه ایران ایشان را هم دستگیر کند.