در رم اتفاق افتاد

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

اعظم سادات، همسر احمدی نژاد، دعوت برلوسکونی را برای شام نپذیرفت، وی گفت: " اگر خانوم تون باشه من می آم، ولی اگر تهنایی باشین، واسه ما خوبیت نداره.” اعظم سادات فراحی در گفتگو با خبرنگار نشریه " ایل کوچینا” شرکت کرد.

 

ایل کوچینا: به عنوان یک ایتالیایی می خواستم بگویم عینک تان قشنگ است.

اعظم سادات: اللهم کن لولیک الحجة ابن الحسن فی هذه الساعة و فی کلّ ساعة ولیّاً و حافظاً و قائداً و ناصراً و دلیلاً و مؤیداً، حتّی تسکنه ارضک طوعاً و تمتّعه فیها طولاً. مرگ بر اسرائیل غاصب و درود بر شهدای اسلام و مسلمین. عینک اینجانبه توسط برادر احمدی نژاد رئیس جمهور خریداری گردید و مارک است.

ایل کوچینا: به عنوان همسر رئیس جمهور ایران چه احساسی دارید؟

اعظم سادات: تا چشم دشمنان اسلام کور بشه، علی الخصوص زهرا رهنورد و فائزه هاشمی و فاطمه هاشمی و هرکی دلش می خواست بشینه روی این صندلی، الهی بحق زهرا سلام الله علیه که خدا بزند به کمرشان.

ایل کوچینا: برای خوانندگان ما خیلی جالب است که بدانند آقای احمدی نژاد در خانه چه شخصیتی دارد؟

اعظم سادات: ما چند ساله توی خونه ندیدیم شون، ایشون مثل یک خدمتگذار برای ملت می مونه، و شب ها دیر می آد خونه، و به محض دخول هم کپه مرگش رو می ذاره.

ایل کوچینا: آیا شما هم در مسائل سیاسی حضور فعال دارید؟

اعظم سادات: من در اینجا به تمام جهانیان می گم که زنان مسلمان ایران در صحنه مبارزه با استکبار جهانی حضور دارند، البته اگر خواهر شوهرشان بیخودی و بدون هیچ سوادی و دلیلی خودش را نیندازد وسط و وارد شورای شهر نگردد.

ایل کوچینا: گفته می شود که در انتخابات اخیر ایران، تقلب صورت گرفته و جنبش سبز در اعتراض به این انتخابات به خیابانها ریختند و دختری به اسم ندا نیز کشته شد، شما در مورد ندا چه احساسی دارید؟

اعظم سادات: من به عنوان یک زن ایرانی به اروپایی های باصطلاح خارجی می گویم که بیخودی ورندارند علیه اسلام حرف مفت بزنند، بلکه اسلام در اروپا شهیدی به نام مروه الشربینی داشته که عکس شهید مروه را همسرم به اینجانبه داد که حالا سووال من این است که شما چرا قاتل این زن را مجازات نمی کنید؟ هان؟

ایل کوچینا: قاتل مروه الشربینی به حبس ابد محکوم شده، در مورد قاتل ندا چه اتفاقی افتاده است؟

اعظم سادات( به مترجم): این زنیکه راست می گه؟

مترجم: بله، راست می گه، جوابش رو چی بدم؟

اعظم سادات: مسائل داخلی اسلام به هیچ کسی مربوط نیست، چه ندا چه مروه الشربینی، همینو بگو تا دهنشو جر ندادم.

ایل کوچینا: علت شرکت شما در کنفرانس غذا در ایتالیا چیست؟

اعظم سادات: نه که خیلی برخورد خوبی با آقامون در نیویورک کردین که بدبخت بیچاره دو روز فحش خورد و عکس اش به عنوان وانتد روی وانت چسبوندن، انتظار داشتین بیاد اینجا که این دفعه هم بهش فحش بدین؟ من به جای ایشون اومدم. به ایشون گفتم، صد بار شما رفتین، یک بار هم اینجانبه، بخصوص که من در مورد همه غذاها تخصص کافی دارم، هم غذا هم ترشی و هم مرباجهات، چیزی که عوض دارد گله ندارد.

ایل کوچینا: شما برای اجلاس جهانی غذا چه پیشنهادی دارید؟

اعظم سادات: ما چند برنامه که از دستورات اسلام هست و برای حل مشکلات غذایی جهان لازم است متذکر می شوم، اول اینکه کم بخور همیشه بخور نه اینکه دائم بری پای یخچال هر چی اون توئه بخوری، ثانیا، غذاتو هورت نکش، دلم غژغژ می کنه، ثالثا قاشق رو نزن به دندونت، اعصابم می ریزه به هم، موقع غذا خوردن هم اینقدر حرف نزن، دارم تا وسط معده تو می بینم.

ایل کوچینا: با توجه به فقر غذایی در جهان چه برنامه ای پیشنهاد می کنید؟

اعظم سادات: ما هماهنگ کردیم، بیشترین گرسنگان در غزه و لبنان( بجز بیروت که خودم عکسای زناشو دیدم) هستند که اگر اسرائیل را از روی نقشه حذف کنیم آنها هم به یک نان و نوایی می رسند و از این حالت درمی آید که با گلوله های آتشین مردم گرسنه را خلع سلاح کنند.

ایل کوچینا: آیا شما ملاقاتی هم با دیگر سران اجلاس مثل خانم سوزان مبارک داشتید یا نه؟ 

اعظم سادات: سوسن خانوم گفتن که فردا واسه شام بریم سراغ شون با خانومای رهبران کشورهای اسلامی، تا حالا هم باهاشون 56 تا عکس گرفتم.

ایل کوچینا: شما بدون سروصدا به محل اجلاس آمدید، آیا بخاطر ترس از اعتراض ایرانیان مقیم ایتالیا چنین کاری کردید؟ 

اعظم سادات: بقول آقامون دروغگو ترسوئه و ترسو کسی یه که حاضر نمی شه از حق ملت دفاع کنه و کسی که از حق ملت دفاع نمی کنه خیانت می کنه… من جمله شون رو دقیق به خاطر ندارم، ولی من بخاطر ترس از ایرانیان نبود که سرزده اومدم ایتالیا، وگرنه نمی رفتم سفارت، می رفتم هتل چند ستاره.

ایل کوچینا: چه چیزی از رم را به تهران می برید؟

اعظم سادات: الحمدالله در این پنج سال هر چی لازم داشتیم احمدی نژاد آورده و هیچ نیازی به غربیان نداریم که سوغاتی بخریم، مثل بعضی هایی که به اسم نوشتن کتاب برای اوشون به سفر حج رفتند و خدا می دونه چه ها آوردند. ظاهرش که اینه که ایشون طرفدار اسلام هستند، ولی خدا می دونه که در دل هر کسی چی می گذره.

 

سادات نامبارک

خبرش از دیروز روی سایت خواندنیهاست، یکی هم نمی رود اصلاحش کند. تازه، سایت خواندنیها یک لشکر متفکر و صاحب نظر دارد، از جمله خانم الهه بقراط، شاهین فاطمی، احمد احرار، صدرالدین الهی و غیره. لطفا اصلاح کنید. نوشته است " همسر محمود احمدی نژاد برای شرکت در در نشست سازمان فائو با عنوان «امنیت غذایی و دسترسی زنان به منابع » که به ریاست «سوزان مبارک » - همسر حسنی مبارک ، رئیس جمهور پیشین مصر که به دست تروریستهای اسلامی کشته شد -از روز دوشنبه 25 آبان ماه در ایتالیا تشکیل شده ، به آن کشور سفر کرده است.” جهت توضیح عرض می شود که حسنی مبارک هنوز توسط تروریست های اسلامی کشته نشده است، آن کسی که بوسیله تروریست های اسلامی کشته شده انور سادات بود، زنش هم سوزان مبارک نبود، بلکه جهان سادات بود .

 

کهریزکولا

 

کهریزک جایی است که مدتهاست تعطیل شده، اما همچنان قربانی می دهد.

زندانی کهریزک: کسی است که در اثر شکنجه مننژیت می گیرد و کشته می شود.

زندانبان کهریزک: کسی است که رهبری او را متخلف می داند و از او قدردانی می کند.

متخلف کهریزک: کسی است که در جنایت دست دارد، ولی اسم ندارد.

پزشک کهریزک: کسی است که مجروحان را نجات می دهد و خودش خودکشی می کند.

رئیس زندان کهریزک: یک سردار است که فعلا رفته گل بچیند.

قاضی کهریزک: کسی که دستور می دهد و قرار است دیگران مجازات شوند.

کهریزکولا: نوشابه ای است که در کهریزک بطور طبیعی مصرف نمی شود.

 

مناجات

 

مناجات( متجاوزان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تهران بزرگ) اعلام کرد که حادثه تجاوز به یک زن 32 ساله توسط شش نفر از متجاوزان به یک صورت دیگری اتفاق افتاده است. سردار احمد روزبهانی، رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در مورد تجاوز دسته جمعی به یک زن متاهل در روز سیزدهم آبان اعلام کرد: " روز گذشته ماموری را برای پیگیری این موضوع به پاکدشت فرستادم که امروز اعلام کرد قضیه اصلا آنچه که اعلام‌شده نبوده است.” دیروز سردار علیپور، پس از ده روز که این واقعه رخ داده بود، گفت: " اصلا از چنین حادثه ای خبر ندارم.” روزبهانی نیز اعلام کرد که " پس از مطالعه پرونده، موضوع را تشریح می‌کنم.” روزبهانی گفت، این پرونده یک میلیون صفحه دارد و خواندنش ممکن است هفده سال طول بکشد و به همین دلیل بعدا که خواندن پرونده را تمام کرد، نظرش را می گوید. وی اظهار داشت، من با وجود اینکه پرونده را نخواندم می دانم که مساله به آن صورتی که همه می دانند نبوده است، اما چون پرونده را نخواندم نمی دانم به چه صورتی است.

 

سردار روزبهانی گفت: موضوع تجاوز 180 درجه( یا احتمالا 360 درجه) با آنچه گفته شده فرق می کند. وی در پاسخ خبرنگاری که پرسیده بود، چه فرقی می کند؟ گفت: من پرونده را نخواندم که ببینم چه فرقی می کند، اما می دانم که 180 درجه فرق می کند. سردار روزبهانی گفت این افراد باید اعدام شوند، البته من نمی دانم که مساله چیست، ولی در هر حال این افراد باید اعدام شوند. وی گفت: " تجاوز وقتی رخ می‌دهد که یک یا چند نفر، زنی را به ‌زور بربایند و به او تجاوز کنند، اما این که دختر و پسری با هم دوست بوده و با هم رابطه نامشروع هم داشته‌اند، اما به‌دلیل اینکه پسر پس از مدتی گفته، نمی‌خواهد با دختر ازواج کند، آن دختر به پلیس مراجعه و اعلام کرده به او تجاوز شده است، تفاوت دارد.” وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران که گفته بود، زن مورد تجاوز متاهل بوده و اگر هم متاهل نباشد، یک زن نمی تواند با شش نفر ازدواج کند، گفت: من هنوز در این مورد خبر ندارم، ولی می دانم که تجاوز با ازدواج فرق می کند. خبرنگاران گفتند: نازبشی، چه جوری فهمیدی؟ روزبهانی گفت: مامانم گفته است.   شاهد صادق

 

به نظر من هرکسی به یک شکل اعتراض می کند و هرکسی به یک شکل نظرش را می گوید، یک نویسنده ممکن است با ننوشتن نظرش را بگوید و یک نقاش ممکن است به پاشیدن رنگ روی بوم نظرش را نشان بدهد، یا مثلا یک بچه ممکن است ناراحتی اش را از کسی که فشارش می دهد با جیش کردن بروز دهد، به هر حال همه یک جور اعتراض نمی کنند. در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، زمانی که علی مطهری در مورد صادق محصولی سردار میلیاردری که با استفاده از رانت دولتی و قدرتش در سپاه میلیاردر شده است، سخن می گفت، صادق محصولی به سخنان وی اعتراض کرد و از جلسه خارج شد. وی در پاسخ به این سووال که چرا در هنگام سخنرانی از جلسه خارج شدی؟ گفت: برای تجدید وضو.