راه نزدیک، زبان خوش، صرفه جویی

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

 

می گویند احمدی نژاد به آنجلینا جولی گفت: زنیکه کافر بی دین، خبر مرگت بیا بریم ارادان می خوام خبر مرگت شوهرت بشم و برای صرفه جویی یه قرون هم بهت مهریه نمی دم. به نظر شما آنجلینا جولی چرا باید از برادپیت جدا شود و شصت تا بچه ویتنامی و نپالی و آفریقایی و چینی خودش را ول کند و زن احمدی نژاد شود؟ احمدی نژاد که در سال گذشته هم پول داشت و هم می خواست به همه وام بدهد و هم قیمت ها را کاهش دهد، اما در نتیجه تورم را دوبرابر کرد و بودجه اش هنوز وسط راهروی مجلس ولو است، اعلام کرد: « سال 86 سال صرفه جویی در هزینه هاست.»

سووال اساسی: یک ملت چرا باید یک آدمی را که نه حرف درست می زند، نه کار درست می کند و نه قدوبالایی دارد و دیدنش هم آدم را مریض می کند تحمل کند؟ احمدی نژاد گفت: « من متدین ترین و والاترین کابینه بعد از انقلاب اسلامی را تشکیل داده ام.» آگاهان توضیح دادند که همین کابینه در نهایت دینداری و تدین پدر قیمت گوجه فرنگی را به 3000 تومان رساند. کارشناسان پیشنهاد کردند که احمدی نژاد یک کابینه بی دین تشکیل بدهد، اما کار مردم را انجام بدهد. مجلس از بی انضباطی کابینه احمدی نژاد انتقاد کرد، احمدی نژاد هم گفت: عوضش نمازمون رو اول وقت می خونیم. بانک ها هم اعلام کردند که چون پول نقد نداریم، به مردم چک پول می دهیم. احمدی نژاد هم گفت: درست است که پول نداریم، ولی عوضش خوشگلیم.

ماتریالیسم هیستوریک دترمینیستی

روس ها اعلام کردند که « ساخت نیروگاه بوشهر در مهلت تعیین شده به پایان نخواهد رسید.»، در همین راستا، محمد سعیدی مسوول امور بین المللی سازمان انرژی اتمی گفت: « ایران تاخیری در پرداخت مالی قرارداد نیروگاه بوشهر نداشته است.» با توجه به اینکه ساخت نیروگاه بوشهر تا به حال سی چهل سالی طول کشیده و انتظار می رود که هفتاد سال دیگر هم طول بکشد، فلسفه تاریخ نیروگاه بوشهر توسط نئو آکادمیسین های روسیه به شرح زیر اعلام شد:

مرحله کمون اولیه: در این مرحله ساخت نیروگاه بوشهر آغاز شد و چون مالکیت هنوز به وجود نیامده بود و معلوم نبود نیروگاه مال شاه است یا انقلابیون، در این مرحله هر کسی هرکاری می خواست می کرد، اما چیزی پیش نمی رفت، مرحله کمون های اولیه پنج سالی طول کشید و در این دوره دو کامیون آجر روی زمین خالی شد.

مرحله برده داری: در این مرحله ، روس ها در نقش برده دار و دولت ایران در نقش « زحمتکشان ناآگاه نسبت به منافع خود» ظاهر شدند. در مرحله دوم قلمبه( یا گنبد) بالای نیروگاه همراه با سه دیوار در طول بیست سال ساخته شد.

مرحله فئودالیسم: در این مرحله که در سالهای دهه شصت صورت گرفت، دهقانان ایرانی که در حکومت قرار گرفته بودند، از گنبد نیروگاه بوشهر خوششان آمد و تصمیم گرفتند از روسها بخواهند که به عنوان زمیندار زمین منطقه نیروگاه را صاف کنند. این مرحله پانزده سال طول کشید.

مرحله سرمایه داری کارگزارانی: در مرحله سرمایه داری ایران یعنی پسته کاران زمینداری که تبدیل به سرمایه دار شده بودند، تصمیم گرفتند از روس ها بخواهند که نیروگاه را به آنها نشان بدهند. روسها هم به عنوان طبقه کارگر تحت ستم تصیمم گرفت مشت محکمی به دهان سرمایه داری بزند، ولی در حین زدن مشت سقوط کردند. در این مرحله ساخت نیروگاه به دلیل نابودی سازنده متوقف شد و قرار شد ایران فعلا حقوق کارگران بیکار عقب مانده را بدهد تا بعد.

مرحله سوسیال امپریال آنارشیسم: در این مرحله حکومت ایران ابتدا تبدیل به بورژوازی ملی شد و پس از مدتی خود بخود با آمدن احمدی نژاد سوسیال آنارشیست شد. دولت روسیه هم که مدتی تبدیل به عناصر سرکوبگر امپریالیسم شده بودند، شوخی شوخی تبدیل به نوک حمله پیکان مبارزه با امپریالیسم شدند. در بوشهر دولت روسیه با قدرت تمام ادامه کار نیروگاه را آغاز و با قدرت تمام آن را رها کرد تا اگر جنگ میان امپریالیست ها به جایی برسد، احتمالا در هفتاد سال آینده این نیروگاه ساخته شود.

ماجرای مینا مطلبی

فرض کنید به آدمی مثل سینا مطلبی تهمت بزنند که عضو سرویس های اطلاعاتی غرب است.

فرض کنید به آدمی مثل سینا مطلبی اتهام بزنند که طرفدار براندازی است.

فرض کنید آدمی مثل سینا مطلبی را دستگیر کنند و مدتی در انفرادی نگه دارند.

فرض کنید پدر آدمی مثل سینا مطلبی را بخاطر اینکه پسرش روزنامه نگار بوده دستگیر کنند.

فرض کنید همه این بلاها سر آدمی مثل سینا مطلبی بیاید، بعد اسمش را به جای سینا مطلبی که یک آقای قدبلند است بگذارند مینا مطلبی که احتمالا یک خانم قدکوتاه است.

روزنامه کیهان نوشت که « مینا مطلبی» برای براندازی نظام با دختر مایکل لدین ملاقات کرده است. من فکر می کنم کیهان باید نویسنده ای را که به یک نفر اتهام جاسوسی و براندازی می زند، اما اسمش را بلد نیست، مجازات کند. حداقل به آدم اتهام می زنید، اسم آدم را درست بنویسید. مصطفی تاج زاده گفت: « شریعتمداری اگر شهامت داشته باشد، اسامی را کامل منتشر می کند.» پیش بینی می شود که بزودی اعضای سرویس های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا به شرح زیر توسط کیهان منتشر شود.

مینا مطلبی، قدرت الله حقیقت جو، م.ت.( ملودی تاج زاده)، شمس الملوک بهنود، سیده ناتاشا نبوی، مارگریت بیان، رکسانا سادات باستانی، نوشابه اسدی.