هجمه کرد، آخ خ خ خ خ !

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

هیچ وقت راجع به واژه " هجمه” فکر کردید؟ من همیشه در کابوس هایم هجمه را می بینم. می بینم که عده ای در حالی که چوب و چماق و سنگ دستشان گرفته اند و نعره می کشند و بعضا " انجز انجزانجز وعده” می خوانند و بعضی هاشان فحش خواهر و مادر می دهند، حمله می کنند و هر چه فرار می کنی، فایده ندارد. بعد که دقت می کنی می بینی خود آنها در حال فرار هستند و به همین دلیل است که متوقف نمی شوند. اصولا مواظب باشید مورد هجمه قرار نگیرید، باز حمله را می شود دفع کرد، ولی هجمه خیلی چیز بدی است. گفتم هجمه و یاد خبرگزاری فارس افتادم که گاهی اوقات برای من شاخص هجمه است، به محض اینکه صفحه آن را باز می کنی یک عده مشنگ دیوانه جیغ می کشند و هجمه می کنند. واقعا اگر می خواهید بفهمید در مملکت چه خبر است، یک بار دیگر به این صفحه مراجعه کنید و مثلا صفحه امروز خبرهای فارس نیوز را ببینید تا بفهمید پشت این ظاهر مطمئن و با اعتماد به نفس حکومت چه حالی وجود دارد.

 

خبر اول، رهبر انقلاب

خبر اول امروز فارس این است که رهبر انقلاب گفته “توطئه خطرناک نهفته در فتنه 88 سالها بعد مشخص می شود.” دستت درست! دستت طلا! یک چیزی بزرگتر از درست، این واقعا طلا می خواهد. ما هم دقیقا همین را می گوئیم. من مطمئنم رهبر بعد از سفر به قم دقیقا به این نتیجه رسیده است که این جنبش سبز یا فتنه 88 حالا حالاها تمام بشو نیست و تازه در سالهای آینده معلوم می شود چی بوده و چی هست. حالا هی بنشینید به حرف های صد من یک غاز دکتر بالتازار متخصص جامعه شناسی، فلسفه، مردم شناسی، سیاست، حقوق داخلی، حقوق بین الملل، فیزیک هسته ای، نشانه شناسی، مدرنیزم، سوررئالیسم مدنی و چیزهای دیگر گوش کنید که می گوید جنبش سبز مرد، اصلاحات تمام شد. صاحابش دارد می گوید تمام نشد، تو می گوئی تمام شد؟ من از سوی کلیه سبزها، اعم از پررنگ و کم رنگ و حتی قرمز ها و آبی ها که به هر حال آنها هم دلشان می سوزد برای مملکت، ولی قاط می زنند، از رهبر معظم و گنده انقلاب تشکر می کنم و می گویم عزیزم، دستت درد نکند که به ما امید می دهی، بده، کسی از دادن ضرر نکرده. این جوری ممکن است جذابیت بیشتری هم پیدا کنی. ریزش نیرویت هم کم می شود، یک هو دیدی رویش هم کردی و یک چیزی یک جائیت سبز شد.

 

خبر دوم، دکتر الفنون

بلافاصله بعد از خبر رهبر، سخنان مموتی در خراسان منتشر شده است که یک مژده دیگر به سبزها داده است، دکتر الفنون گفت " موضع دفاعی در برابر هجمه های فرهنگی نتیجه ای جز شکست ندارد.” بیایید این جمله را معنی کنیم. هجمه های فرهنگی چیست؟ هجمه فرهنگی یعنی همین کاری که من و شما می کنیم، در اینترنت فعال هستیم و مامان مسوولان را فرستادیم عزاداری اینقدر سینه بزنند که اندازه اش بشود 75 ب، مال ما که نیست، بگذار بزنند. از طرف دیگر آرش سبحانی عزیز و گوگوش و محسن نامجو و شجریان ترانه می خوانند و دائم تولید می کنند، از جانب سوم داریم صد جور تلویزیون با صد رنگ و شکل می سازیم، از جانب چهارم، داریم ادبیات برای جنبش سبز می سازیم، شعر تولید می کنیم، داستان می نویسیم، توکا و مانای عزیزمان، بعد از شهادت آن عزیز برباد رفته، لرد اسمشو نبر، دارند به زیباترین شکلی کاریکاتور تولید می کنند، یک عالمه طنزپرداز داریم و همه با هم هجمه می کنیم به چه کلفتی. دکتر الفنون می فرماید که موضع دفاعی در برابر هجمه های ما نتیجه ای جز شکست ندارد. اتفاقا پیش بینی خودمان هم همین است. حالا اگر نخواهند موضع دفاعی بگیرند، باید چه کنند؟ باید موضع تهاجمی بگیرند، یعنی چه؟ باید بزنند و بگیرند و ببندند و تبعید کنند و تعطیل کنند و توقیف کنند و از این کارهایی که دارند می کنند. یک جوری حرف می زنند که انگار تا حالا حمله نکردند. پس نتیجه می گیریم که هجمه فرهنگی خیلی کار مفیدی است و از هجمه سیاسی هم بهتر است، پس همه با هم، هجمممممممممممممممه….

 

سوم، آمریکا وارد می شود

معمولا آدمها، اگر از مقداری عقل و یا مقداری دوست باشعور برخوردار باشند، می توانند تشخیص بدهند که منافع شان چیست. لازم نیست حتما خیلی هم مثل نیوتن از افتادن سیب جاذبه زمین را کشف کنند، همین که بفهمند اگر از طبقه سی ام بیافتند کف خیابان و سوپرمن وسط راه نجات شان ندهد، پودر می شوند، کافی است. مثلا توجه کنید که سه سال قبل، طبق نظرسنجی در دوره بوش، هفتاد درصد مردم آمریکا با حمله نظامی به ایران مخالف بودند. طبق نظرسنجی چند ماه قبل، 69 درصد مردم همین کشور با حمله نظامی به ایران موافق بودند. چرا چنین اتفاقی افتاد؟ چون، اولا مردم آمریکا از بوش بدشان می آمد و فکر می کردند این مردک کم شعور چرا به جای مذاکره با ایرانی ها، می خواهد به آنها حمله کند، و از طرف دیگر اوباما را ندیده بودند و نمی دانستند اگر دولتی بیاید که خیلی دموکرات یا بقول امام خمینی خیلی " مرد دموکراسی” باشد، چنانکه این پیر فرزانه فرمود " طالقانی یک دموکراسی نبود” ایرانی ها هم پای میز مذاکره می نشینند و دیگر جنگی اتفاق نمی افتد. بعد دیدند که نه بابا، مشکل از دولت آمریکا نیست، بیچاره دیگر چکار کند، وقتی با ایران مذاکره دو جانبه هم می کند، باز هم پرچمش را آتش می زنیم، لابد سیب از خود درخت است. البته من بسیار ناراحتم از اینکه احتمال جنگ بیشتر می شود، فقط نمی فهمم چرا حکومتی که در معرض نابودی است، وقتی می بیند که مردم کشور دشمن، به کسی رای می دهند که احتمالا می زنند خواهر و مادرمان را، ….. راستی شما چند تا خواهر دارید؟ چون برای ارزیابی خسارات بعدی باید قطعا با دقت محاسبه کنیم. خبر سوم فارس نیوز این بود که " پیروزی جمهوریخواهان، نه بزرگ مردم آمریکا به سیاستهای اوباما.” یک جوری خبر را نوشته، انگار فاکس نیوز جمهوریخواهان دارد خبر می دهد. خب، مرد ناحسابی! در آمریکا دو گروه وجود دارند، یکی شان طرفدار و رفیق توست، یکی شان دشمن توست، یکی شان می خواهد تو را نابود کند، یکی دیگر نمی خواهد در مسائل تو دخالت کند، یکی شان باعث می شود که مرزهای تو ناامن باشد، یکی شان باعث می شود مرزهای تو امن باشند. تو چرا از اینکه کسی روی کار آمده که می خواهد تو را نابود کند، خوشحالی؟ مازوخیسم؟ سادیسم؟ سادوماز؟ واقعا که " دکتر! برو دکتر!” شما حتی اگر دکتر عصبانی هم باشد، باید این نسخه را که برایت پیچیده اند، مصرف داخلی کنی، این بدبخت هایی هم که می گویند که اگر جمهوریخواهان بیایند، می کنند فلانجا، عصبانی نیستند، فقط بلدند نسخه را بخوانند. بیخودی فریاد خوشحالی سر نده و فکر نکن مردم آمریکا بین اوباما و جمهوری اسلامی انتخاب کردند و به اوباما گفتند نه، اتفاقا آنها بین رابطه انسانی با جمهوری اسلامی و جنگ، دومی را انتخاب کردند. این کجاش خوشحالی دارد؟

 

چهارم، یارانه تهرانی ها

خبر دیگر خبرگزاری فارس این است که " یارانه نقدی تهرانی ها تا 20 آبان واریز می شود.” در کنار خبر تصویر یک دسته عظیم الشان اسکناس دو هزار تومانی نو که در بسته های هزارتایی قرار دارد و قرار است به عنوان پول ملی تقویت شود، گذاشته شده است و معلوم است که احتمالا پولهای مذکور 24 ساعت پیش از چاپخانه درآمده و یک ساعت قبل رسیده جلوی دوربین. بقول شعاریست های 57 پول نفتمونه یکی دیگه درکن. البته یادتان باشد که همین دکتر الفنون قبل از اینکه برای معاینه دکتر سامی به حمام محله قیصر سربزند، یک مجوز گاوداری گرفته بود در اردبیل و آنجا کار می کرد. یک سال از موسسه محیط زیست یا اداره امور غذایی کشور، یا مرکز استاندارد ایران، چه فرقی می کند، رفتند برای بازرسی، گفتند " چه می دهید به این گاوها بخورند؟” احمدی نژاد گفت " همه چیز می دهیم، مثلا کاه و کاغذ روزنامه های توقیف شده و نان خشک و از این جور چیزها، بازرس عصبانی شد و یک میلیون تومان جریمه اش کرد. محصولی هم جریمه را پرداخت. سال بعد دوباره بازرس آمد و پرسید " چه می دهید این گاوها بخورند؟” دکتر که هنوز لیسانس اش را هم برایش نگرفته بودند، گفت " چیزهای خوب می دهیم بخورند، مثل همبرگر، پیتزا، بیف استروگانوف، ماکارونی” مسوول موسسه گفت " احمق! اینها برای گاو ضرر دارد.” و این دفعه دو میلیون تومان جریمه اش کرد. محصولی دو میلیون را داد و گفت " فدای سرش ماحمود جان، وقتی رئیس جیمهور شودی، اون را با من پس می دی” سال بعد بازرس آمد و گفت " امسال به گاوهای تان چه دادید بخورند؟” احمدی نژاد گفت " امسال پولش را نقد دادیم دست خودشان، هر چی دلشان بخواهد می خرند و می خورند.” اصولا سیاست پوپولیستی، مبتنی است بر اقتصاد پولیستی، یعنی می خواهی رابطه ات با کشورها خوب بشود، پول نقد می دهی به لبنانی ها و بولیویایی ها و افغانی ها، اگر بخواهی مراجع تقلید با دولت خوب بشوند، 700 میلیارد پول یامفت می ریزی توی توالت های مسجد اعظم، اگر می خواهی مردم برایت نامه فدایت شوم بفرستند، نفری چهل هزار تومان پول به آنها می دهی، اگر می خواهی خارج از کشوری های یخبندان دوم زمین شناسی برایت کف بزنند تا کف کنی حسابی، چند میلیارد پول بلیط می دهی و یک عالمه پول خرج می کنی تا معلوم شود خیلی باحالی. واقعا مدیریت جهان چقدر راحت است، این رهبران جهان نمی فهمند، نه؟

 

پنجم، تولید انبوه شهید

خبرگزاری فارس در همین صفحه خبرها، یک خبر دیگر و مهم دارد، اینکه همزمان با کتک زدن و بازداشت و توهین عمومی به خانواده بزرگترین شهدای جنگ که اسم بزرگراه را به نام شان می کنند، اما راه زندگی را برای فرزندان شان می بندند، در حال کشف شهدای جنگی است. احمدی نژاد در سفر به خراسان، نشان ملی ایثار به خانواده دو شهید استان خراسان شمالی داد.

 

ششم، دروغگو دروغگو شصت و سه درصدت کو؟

جالب است که مال آنها هم 63 درصد است، اصلا این عدد جان می دهد برای آمار. فردا یک دفعه دیدی که نرخ رشد کشور هم شد 63 درصد، به قول احمدی نژاد " آمار باید نشاط آفرین باشد” دکتر فرق آمار و شوی تلویزیونی را نمی داند. همین است که یک دفعه خبرگزاری فارس می نویسد " 63 درصد مردم آمریکا خواهان تغییر وضع کنونی کشورشان هستند.” یعنی واقعا 63 درصد مردم آمریکا خواستار پایان سیاست گفتگو با ایران و ادامه سیاست های تندروانه جمهوریخواهان هستند؟ تازه سه روز قبل همین خبرگزاری فارس نوشته بود که محبوبیت اوباما کاهش پیدا کرده و به 7/44 رسیده است. یعنی جمعیت آمریکا شده است 107 درصد، چون طبیعتا کسی که طرفدار اوباماست حتما موافق اوست، وگرنه نمی شود که کسی طرفدار اوباما باشد و خواهان تغییر وضعیت کشور هم باشد. حالا درست است که نصف استانهای ایران جمعیت شان در زمان انتخابات می شود 120 درصد یا گاهی می شود 230 درصد، ولی آمریکایی ها که هیچ وقت جمعیت شان از 100 درصد بیشتر نمی شود.

 

خبر هفتم، میکروب ها کشف شدند

بازهم محمود جان مردم ساده دل و بی زبان را پیدا کرد و حرف های بامزه زد. ایشان در همین صفحه خبر خبرگزاری فارس، در سخنرانی بجنورد اعلام کرد که " آمریکایی ها برای فروش دارو در آزمایشگاههای خود میکروب تولید می کنند.” یک زمانی بود که می گفتند این جهودها بچه های مسلمان را می دزدند و با روغن بدن شان مومیایی درست می کنند. ما هم از ترس قایم می شدیم توی خانه. حالا ببین چه جراتی پیدا کرده اند که در کارخانه های شان میکروب تولید می کنند. همین میکروب ها هستند که می شوند میکروب های سیاسی فتنه سبز که آقای خامنه ای هی باید حکومت را در مقابل اش واکسینه کند. راستی کسی از آن دختر شانزده ساله که قبلا با حلبی و لوله سرم توی حیاط خانه اش اورانیوم غنی سازی می کرد و ظاهرا الآن هجده سالش شده و دارد واکسن تولید می کند، ندارد؟