پرچم ها را نصب کنیم

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

 

یک فاجعه بزرگ برای ورزش ایران در راه است. در پی سقوط فوتبال ایران در رده بندی فیفا از مقام 22 جدول به مقام 40 جدول که این واقعه مولمه بعد از حضور احمدی نژاد در اردوی تیم ملی رخ داد. و فاجعه حذف تیم ملی وزنه برداری ایران در پی دوپینگ دسته جمعی این تیم که پس از حمایت احمدی نژاد از این تیم رخ داد. و چند فاجعه دیگر، آگاهان پیش بینی می کنند که ورزش ایران بکلی نابود شود، چرا که محمود قدم خیر، معروف به دکتر نورالدین رئیس جمهور م.ش. نگ.( منتخب شورای نگهبان) اعلام کرد که « دولت از ورزشکاران حمایت می کند.» در پی این خبر تلخ و دردناک کمیته جهانی المپیک سه روز عزای عمومی اعلام کرد. همچنین احمدی نژاد که فکر می کند داشتن یک پرچم و یک آدم قد بلند و یک نردبان برای نصب پرچم ایران بر همه قله های ورزشی کافی است، بدون اینکه به کلمات صادره فکر کند، اعلام کرد: « پرچم ایران باید بر همه قله های ورزشی نصب شود.» آگاهان برای شخص موسوم به رئیس جمهور توضیح دادند که طی چه مقدماتی برای نصب پرچم ایران بر همه قله های ورزشی ضروری است.

اول: رئیس جمهور باید قول بدهد که از ورزشکاران حمایت نکند.

دوم: رئیس جمهور باید کلیه علی آبادی ها و حسین آبادی ها و ارادانی ها و سایر روستائیان را از کمیته های ورزشی کشور برکنار و افرادی که بیش ار یک ثانیه سابقه ورزشی دارند و یا رسما از ورزش متنفر نیستند به امور ورزشی منصوب کند.

سوم: برای پیشرفت ورزش ایران پیشنهاد می شود که هیچ یک از مقامات ایرانی تا سه سال در مورد ورزش هیچ فکری نکنند.

چهارم: برای پیروزی در کلیه رشته های ورزشی، در درجه اول لازم است که ما در آن رشته ورزشی تیم داشته باشیم، در غیر این صورت نمی توانیم قهرمان جهان شویم. چون تیمی که وجود ندارد نمی تواند با بقیه مسابقه دهد و بر آن ها پیروز شود.

پنجم: در بعضی از رشته های ورزشی مانند پینگ پنگ و تنیس و بدمینتون و شنا و ژیمناستیک و دوچرخه سواری و دهها رشته دیگر تنها داشتن زور کافی و یا حمایت رئیس جمهور و غیرت ورزشی کافی نیست، و ورزشکار باید توانایی داشته باشد، ضمنا نمی توانیم برای پیروز شدن بر این ورزشکاران آنها را کتک بزنیم تا بر آنان پیروز شویم.

ششم: برای نصب پرچم ایران بر قله های ورزشی باید تیم ایران به محل مسابقه برود و صرفا حضور افراد فامیل احمدی نژاد باعث پیروزی تیم ایران در عرصه های جهانی نمی شود.

هفتم: برای پیروزی در صحنه های ورزشی تیم ایران باید در مسابقات ورزشی پیروز شویم تا پرچم ایران برافراشته شود.

اسپانیایی موزون و مقفا

آیا لزومی دارد که حتما آدم کارهایی را انجام دهد که غیر ممکن است؟ و آیا لزومی دارد که آدم در مورد کارهایی که غیرممکن است حرف بزند؟ من خیلی در مورد این جمله فکر کردم. و واقعا جز اینکه به این نتیجه رسیدم که در زندگی آدمهایی هستند که با اظهار نظرشان روح انسان را در انزوا می خورند و می خراشند( منظورم صرفا داریوش سجادی نیست.) و بعضی از این افراد در مورد شعر هم اظهار نظر می کنند. یکی از مترجمان محترم کشور گفته است: « اشعار مولانا با حفظ وزن فارسی خود را به اسپانیایی برگردانده می شود.» آگاهان موارد زیر را توضیح دادند:

حالت اول: گوینده نمی دادند شعر مولانا چیست؟

حالت دوم: گوینده نمی داند زبان اسپانیایی چیست؟

حالت سوم: گوینده نمی داند وزن در شعر فارسی چیست؟

حالت چهارم: گوینده نمی داند که چیزهایی را که نمی داند، احتمالا دیگران می دانند؟

ایران رتبه 106 فساد اداری

اصلا به این آماری که هفته پیش در سطح جهانی منتشر شد، توجه کردید؟ سازمان شفاف سازی جهانی( اسمش را درست بخاطر ندارم) اعلام کرد که دولت ایران از سال 2004 که در رتبه 88 فساد اداری بود، در سال 2005 به رتبه 92 و در سال 2006 به رتبه 106 سقوط کرد. به عبارت دیگر در اثر تلاش های بی وقفه احمدی نژاد برای جلوگیری از مافیای قدرت، در طول دوسال فساد اداری در کشور افزایش یافته است. این اتفاق مبارک و میمون را به کلیه دوستداران مبارزه با فساد دولتی تبریک و تسلیت می گوئیم.

تاج زاده، سعید عسگر و احمدی نژاد

این تاج زاده هم آدم بامزه ای است. وی گفت: « در انتخابات شوراها در حقیقت انتخاب اصلی بین دولت 9 روز یک بحران، با دولت 9 روز یک گاف است.» وی همچنین گفت: « منتظرم ببینم آقای سعید عسگر کی رئیس دانشگاه می شود.» آگاهان توضیح دادند که سعید عسگر فعلا رئیس جمهور است و قرار است هر وقت دوره اش تمام شد برای کار علمی و ادامه ابتکارات و نوآوری هایش وزیر علوم بشود.

ایران آمریکا را در انتخابات شکست داد

به نظر شما مردم آمریکا وقتی به دموکرات ها رای دادند بیشتر به فکر منافع کشور خودشان بودند یا به فکر منافع کشور ما بودند؟ من که فکر می کنم اکثر مردم آمریکا بخاطر احمدی نژاد بود که به دموکرات ها رای دادند، چون واقعا احمدی نژاد به عنوان یک چهره دموکرات برای آنها جذابیت خاصی داشت. واقعا می گویم. اصلا. مسخره می کنم؟ نه. اصلا. علاء الدین بروجردی نابغه سیاست خارجی ایران گفت: « نتیجه انتخابات آمریکا یک پیروزی برای ایران است.» در همین راستا، پیروزی های دیگر ایران نیز به شرح زیر اعلام شد»

اول: ورود آمریکا به عراق یک پیروزی بزرگ برای ایران بود.

دوم: شکست آمریکا در عراق( اگر شکست بخورد) یک پیروزی بزرگ برای ایران است.

سوم: پیروزی حزب الله در لبنان در حقیقت پیروزی ایران است.

چهارم: عقب نشینی دولت فرانسه در مقابل شورشیان حاشیه نشین پاریس پیروزی دولت احمدی نژاد در فرانسه است.

پنجم: جدا شدن جنیفر انیستون از براد پیت مزدور آمریکا یک پیروزی بزرگ برای « دوستان» ایران در جهان بود.

ششم: اصولا هر چیزی در دنیا نشانه پیروزی ایران است.

مردمی ترین، عمرانی ترین و کارآمدترین؟

در پی یک نظرسنجی که میان عمه و خاله ارادانی های مقیم مرکز به عمل آمد، اعلام شد که «احمدی نژاد مردمی ترین، کرباسچی عمرانی ترین و قالیباف کارآمد ترین شهردار دهه اخیر پایتخت هستند.» آگاهان توضیح دادند که این جمله به این معنی است که کرباسچی مهم ترین شهرداری است که وقتی شهردار بوده است به جای اینکه از صبح تا شب با مردم بیکار ملاقات های الکی کند، به کارهای عمرانی شهر پرداخته است. قالیباف هم بسیار کارآمد بوده، چون مانند کرباسچی همیشه مورد فشار دیگران قرار نگرفته است. از طرف دیگر احمدی نژاد نه کارآمد بوده و نه اقدامات عمرانی انجام داده، بلکه دائم مشغول نشان دادن خودش به مردم بوده و از پول شهرداری برای دادن غذای نذری و گل و شکلات به مردم استفاده می کرده است. با این حساب باید ملک مدنی را به عنوان « درگیر ترین شهردار تهران» و الویری را به عنوان « حواس جمع ترین شهردار تهران» و نبی حبیبی را به عنوان « خوش تیپ ترین شهردار تهران» انتخاب کرد.

چرا فاطمی، فاطمی است؟

واقعا بعضی اوقات آدم متوجه نمی شود چرا موضوعاتی تا این حد مشخص مورد سووالاتی تا این حد مبهم قرار می گیرد. منیر طه در تیتر یکی از مطالبش پرسید: « چرا فاطمی فاطمی است؟» آگاهان پاسخ دادند: به همان دلیل که « فاطمه، فاطمه است.» و به همان دلیل که « شریعتی، شریعتی است.» و به همان دلیل که « مصدق، مصدق است.» و به همان دلیل که « منیرطه، منیر طه است.» آخر این هم سووال کردن دارد؟ باز اگر سووال کرده بودند که « چرا فاطمی، مصدق است؟» یک چیزی بود.

حسنی حسنی حمایتت می کنیم.

برای حفظ کیان مملکت از دست دشمنان کمونیست و بی دین و چپی و دوم خردادی و حجاریان ها و عبدی ها و گنجی ها، برای توسعه بیل و کلنگ و کشاورزی، برای جلوگیری از پیتزا و بی ناموسی و ژل و فاتبال و بوق های بیخود و مانتوی زیر زانو و سگ های مینیاتوری، برای مقابله با آلفرد انیشتین و استالین و اسماعیل آقا سیمیتقو و جرج بوش دبلیو، برای حفظ طنز و رشد طنز سیاسی در کشور و برای زدن توی دهان هر کسی که با انقلاب و اسلام و چیزهای دیگر مخالف است، ما علاوه بر اعلام کاندیداتوری آیت الله العظمی حسنی اعلی الله مقامه الشریف، اینجانب و کلیه طنزنویسانی که مرجع تقلیدشان حضرت آیت الله حسنی است، در انتخابات کشور به حسنی رای می دهیم. من از کلیه ملت ایران می خواهم در همه حوزه های انتخابیه به آیت الله حسنی رای بدهند، اگر می خواهیم نشاط و شادمانی جمعی داشته باشیم به حسنی رای دهیم. حسنی نامی که می شناسیم و به آن اطمینان داریم. من تا روز انتخابات و حتی تا یکی دو هفته بعد با تمام نیرو از حسنی حمایت خواهم کرد. حسنی حزب الله، وکیل می شه انشاء الله

سخنرانی در هاروارد و مریلند

برنامه استندآپ کمدی پریروز در دانشگاه مریلند و دیروز در هاروارد انجام شد. واقعا آدم احساس غریبی پیدا می کند وقتی این بچه های ایرانی هاروارد را می بیند. بسیار محظوظ شدیم. حس لذتبخش حضور ایرانیان باهوش و توانمند در این مرکز دانایی و علم جهان، آدم را غرق شادی و غرور می کند. فردا دارم برای چهار روز به نیویورک می روم. فکر کنم جالب باشد. مشغول یک جوابیه برای یک دوست هستم که بزودی در دوم دام خواهم گذاشت.