هنر آشپزی رزا احمدی نژاد

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی

 

در راستای اینکه بعد از دکترای آسفالت، مربی گری فوتبال، نحوه سرویس زدن در والیبال، شیوه نسخه نویسی در پزشکی، سخن گفتن به زبان های ترکی و عربی و لری و ترکمنی و غیره، اخیرا شیرین کاری جدیدی به هنرهای رئیس جمهور اضافه شده و وی گفته است که « من آشپز بسیار ماهری هستم.» لذا برخی دستورات آشپزی « محمود سرآشپز» از کتاب هنر آشپزی « محمود منتظمی» جهت طبخ انواع غذا در منزل یا محل کار یا بیابان پیشنهاد می شود.

املت گوجه فرنگی

مواد لازم: گوجه فرنگی، دوربین فیلمبرداری، تخم مرغ، زمین بایر حدود سه هکتار، لیفت تراک، روغن مایع، نمک، خرما، آبلیمو، پیاز سه عدد نصف شده، میکروفون، قابلمه، ده هزارنفر از مردم. با شعارهای کافی.

ابتدا در زمین بایر با لیفت تراک سنگر ایجاد می کنیم و دوربین فیلمبرداری را روبروی آن سنگر نصب کرده و از مردم می خواهیم که در حالی که نامه های شان را در دست دارند و گریه می کنند که « ما کار نداریم» فریاد بزنند انرژی هسته ای حق مسلم ماست. بعد رئیس جمهور در مورد موفقیت های دولت در کاهش قیمت مسکن سخنرانی می کند و در نتیجه قیمت مسکن و کلیه کالاها از جمله گوجه فرنگی بالا می رود. بعد رئیس جمهور برای اثبات اینکه قیمت گوجه فرنگی بالا نرفته است، به میدان تره بار محل شان رفته و از حسن آقای میوه فروش دو کیلو گوجه فرنگی به قیمت 1200 تومان خریده و حسن آقا بعدا سه میلیون تومان وام دریافت می کند.

حالا گوجه فرنگی ها را با چاقو( چون با بیل خیلی سخت است) به تکه های کوچک تقسیم می کنیم. و آن را در قابلمه می ریزیم و به آن روغن می افزائیم تا خوب سرخ بشود. بعد، چهار عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و چون ما بالای سر قابلمه هستیم طبیعتا همه چیز از جمله تخم مرغ و گوجه فرنگی به هم می خورد، روی آن نمک می ریزیم و آن را در بشقاب گذاشته و با خرما دور آن را تزئین می کنیم و از وزیر صنایع دعوت می کنیم تا از املت ما بخورد، اما وزیر صنایع چون از املت ما و از معاونینی که برایش فرستادیم خوشش نمی آید استعفا می دهد.

شیرین پلو

مواد لازم: برنج به اندازه کافی، رئیس جمهور، عصاره رییس جمهور، میکروفون، دوربین فیلمبرداری، حجت الاسلام مصباح یزدی.

روش طبخ: ابتدا یک عدد مصباح یزدی را در نور مناسب قرار داده و رئیس جمهور را به مدت نیم ساعت در کنار وی قرار می دهیم تا خوب پخته شده و قوام بیاید، بعد، رئیس جمهور را وارد اتاقی می کنیم که در آن بیست دوربین روشن و سی فیلمبردار و هفتاد عکاس و بیش از چهل میکروفون است، بطور طبیعی رئیس جمهور با دیدن دوربین های روشن بامزه شده و شیرینکاری اش گل می کند، بلافاصله مصاحبه را تمام کرده و رئیس جمهور را در همان حالت که شیرین شده می جوشانیم، برای جوشاندن رئیس جمهور فقط لازم است او را در آب خنک قرار داده و یک عکس هاشمی رفسنجانی را به او نشان بدهیم تا وی به جوش بیاید، عصاره رییس جمهور را که شیرین شده است، با برنج مخلوط کرده و می پزیم، حالا شیرین پلوی ما آماده است و می توانیم آن را برای مصرف همکاران رئیس جمهور در بشقاب بریزیم.

خوراک دل و جیگر

مواد لازم: مقداری مشاورین رئیس جمهور، سیخ به اندازه کافی، میکروفون، پروژکتور، خبرنگار، یک پاکت نامه.

روش طبخ: مشاورین رئیس جمهور( جیگرهای مورد نظر) را روی یک لوله نفت نشانده و تریبون را برای رئیس جمهور آماده می کنیم و به مقدار کافی نور می دهیم تا آنان که اکثرا خام هستند به حالت نیمه پخته دربیایند، بعد آنها را در یک ظرف ریخته و قبل از اینکه استعفا بدهند، مصرف می کنیم. پس از مصرف حتما شربت ضد نفخ صرف شود تا دچار مشکلات داخلی بیش از این نشویم.

آش شله قلمکار

مواد لازم: مقداری وزیر اقتصاد، مقداری رئیس سازمان برنامه و بودجه، یک میلیون تن حبوبات وارداتی، آب به مقدار بیش از حد، نفت به اندازه کافی، تعدادی سفره بدون نفت. [دوربین فراموش نشود]

روش طبخ: نفت را در اختیار رئیس جمهور می گذاریم و به وزرای اقتصادی می گوئیم برای رفاه حال هموطنان هر چیزی که دوست دارند، وارد کنند، در نتیجه تولید حبوبات با مشکل مواجه و مقدار زیادی حبوبات وارد کشور می شود، بعد رئیس جمهور در حال سفر به آمریکای لاتین و پشتکوه و اردبیل، تصمیماتی در مورد اقتصاد کشور می گیرد، به نتیجه این تصمیمات مقداری نمک افزوده و زیر آن را با چراغ نفتی گرم می کنیم و آش شله قلمکاری را که حاصل فعالیت های رئیس جمهور است، مصرف می کنیم.

ته چین گرمساری

مواد لازم برای ته چین گرمساری: گوشت تازه گوسفند، برنج به میزان کافی، آب، قابلمه، میکروفون، ساعت، عینک دودی، نمک، رب انار، روغن مایع یا جامد یا گاز، مقدار زیادی خرما

روش پخت: ابتدا برای حمایت از کشاورزان داخلی، به میزان پنج سال مصرف کل کشور برنج از اندونزی وارد کرده و شش پیمانه از آن برنج را بطور سرزده در قابلمه می ریزیم و می شوئیم. در این غذا از گوشت گاو هم می توانیم استفاده کنیم، اما چون در انتخابات بعدی گاوها ممکن است به دردمان بخورند، از گوسفند استفاده می کنیم. سپس گوشت گوسفندان عزیز را توسط وزیر بهداشت تمیز شسته و گوشت این عزیزان را در قابلمه ریخته و روی آن نمک می پاشیم. بعد الهام را که هم سر پیاز است، هم ته پیاز و هم وسط پیاز، خبر می کنیم تا دو عدد پیاز را خرد کرده و در حال خرد کردن پیاز، اشک شوق بخاطر پیروزی جوانانی که باعث افتخار برای ما شدند، جاری می کنیم و پیازها را کمی سرخ می کنیم. بعد روی پیازهایی که کمی سرخ شده، تکه های گوسفندان عزیز را می ریزیم و برنج خیس خورده را روی آن می ریزیم. در این مرحله باید از ساعت استفاده کنیم. ساعت را نگاه می کنیم و دقیقا در زمانی که ناوهای آمریکایی وارد منطقه شدند، عینک دودی را به چشم می زنیم و میکروفون را در دست می گیریم و در مورد اسرائیل شروع به سخنرانی می کنیم، در همین لحظه تمام منطقه خاورمیانه و طبعا آشپزخانه ما آتش می گیرد و غذا شروع به پختن می کند. حالا وقت سفر است، تا زمانی که هواپیما به سوی کاراکاس پرواز کند، ما بسرعت، به مقدار مورد نیاز روس ها از آنها روغن مایع یا جامد یا گاز می خریم و بین یک قاشق تا یک سطل( بستگی به لحظه تصمیم گیری مان دارد) روغن و مقداری نمک را به غذا اضافه کرده، با سعیدلو و زریبافان خداحافظی می کنیم و به کاراکاس می رویم. حالا غذای شما آماده است، آن را در لیوان، یا سطل یا تشت یا هر وسیله مناسب دیگری می توانید مصرف کنید، من هم در کاراکاس مشغول خوردن چلوکباب کوبیده آشپزهای ایرانی چاوز هستم.

دستور آشپزی موارد دیگر را در روزهای بعد خواهیم نوشت.

دوم دام دات کام

در صفحه دوم دام دات کام چند نوشته جدید منتشر کرده ام، اگر دوست داشتید به این سایت بروید و مطالب جدید مرا بخوانید.

www.doomdam.com